Fietstocht 17 sept. 2019 (40 km.)

Om 10 uur vertrokken we vanaf De Krim met 16 personen met Lano voorop en Margreet tussen de andere fietsers in. Zij hadden samen de route voor ons uitgestippeld. Het was 17 graden en het waaide behoorlijk hard. Maar gelukkig bleef het droog en af en toe kwam het zonnetje om de hoek kijken.  Via ’t Kabel en Burgerveen fietsten we langs de Ringvaart en gingen de Weteringbrug over en via de Oude Wetering reden we naar Roelofarendsveen. Daar namen wij het fietspad langs het Braassemermeer. Daar ergens tegenover had je een mooi grasveld met bankjes, waar we onze eerste stop hadden. We genoten van elkaars gezelschap en van ons zelf meegebrachte eten en drinken. Er werd ook weer van alles uitgedeeld. Zo kregen we van de een jodenkoek, van een ander een mini marsje en weer iemand anders kwam met een botersnoepje. Na dat alles genuttigd te hebben vervolgenden we ons trip en reden we via de Wijde Aa naar Rijpwetering en stopten we bij het Eetcafé de Vergulde Vos. Het was de bedoeling dat we daar zouden lunchen. Maar deze was gesloten wegens de verbouwing, die juist op die dag zou beginnen. Niet getreurd, er was op gerekend en we kregen daar Een Snelle Jelle.  Via De Kaag kwamen we weer uit bij de Ringvaart en bij het Restaurant de Hanepoel gebruikten we onze lunch. Ze waren blijkbaar niet gewend om na het seizoen nog zoveel gasten te krijgen, want het duurde wel erg lang voordat iedereen zijn eten kreeg.  De man was alleen en er waren ook nog andere gasten. Ook nog van een boot die aanmeerde.

Na een heerlijke lunch stapten we weer op de fiets en reden de Ringvaart af, Turfsteker in en via de Venneperhout reden we naar De Krim waar er tijdens een drankje, dat door Leida werd verzorgd, nog wat nagepraat werd over deze tocht. Lano zorgde tijdens de hele rit dat we veilig konden oversteken. Waarvoor onze dank.

Het was weer een hele gezellige dag, een mooie tocht en ondanks de wind hebben we heerlijk gefietst.

Margreet en Lano namens iedereen ontzettend bedankt.

Dit was trouwens onze laatste fietstocht van het seizoen.

Groetjes, Gerda Blokker