Fietstocht 18 juni 2019

De fietstocht van 18 juni 2019
Als je van fietsen houdt en van gezelligheid, dan is het toch fijn om dat met elkaar te doen, vooral als er dan ook nog mooi weer voorspeld is. Het zou ongeveer 27 graden worden, maar omdat er een fris windje stond, was het heerlijk fietsweer. Met Margreet en Willem voorop, die van te voren de route hadden uitgestippeld, vertrokken we met 14 man vanaf De Krim. Eigenlijk was dit een puzzelfietstocht, want voordat we op de pedalen stapten, kregen we van Margreet een vragenlijst overhandigd, die we onderweg konden beantwoorden. Er werd wel duidelijk bij gezegd: "Het hoeft niet" maar we lieten ons
natuurlijk niet kennen en iedere keer als we afstapten om een vraag te beantwoorden, vulde iedereen dat weer netjes in. We fietsten door Kabel en Burgerveen langs de Ringvaart en staken de Weteringbrug over naar Roelofsarendsveen en namen daar de Braassemroute. Onderweg vertelde Willem een mooi verhaal.

Wat was het heerlijk rustig fietsen op het fietspaden langs het water, zonder druk verkeer en genietend van al het moois wat de natuur te bieden heeft. Bij de ligweide tegenover de Braassemermeer hadden we een koffiestop. Na van alles genuttigd te hebben blies Willem op zijn fluitje, een teken dat we weer verder gingen. Zo kwamen we al fietsend aan bij Camping ’t Haasje in Warmond, waar we de lunch gebruikten. We zaten buiten aan een lange tafel, heerlijk aan het water De Kaag, pratend en lachend te genieten van onze lunch. Na het eten staken we dat water over met een pontje en kwamen in Kaagdorp uit. We fietsten het dorpje door en met nog een pontje vaarden we de Ringvaart over. Daar gingen we de Dr. Heijerlaan in en kwamen uit op de Hoofdweg waar we het familiegraf bezochten van Dr.J.P. Heije. Daar wist Willem ook van alles over te vertellen en kregen we informatie daarover uitgereikt. Daarna fietsten we naar De Krim voor een gezamenlijk drankje en voor de uitslag van de puzzel. De vragen waren niet moeilijk, als je ze maar goed las. Alleen de laatste vraag werd iets moeilijker. Die was nl. : Hoeveel Dorpen
en Buurtschappen heeft de Gemeente Haarlemmermeer? Er was niemand met 0 fouten. Vera had toch de meeste vragen goed en kreeg een leuk prijsje overhandigd van Margreet. Van Willem kregen we een mooie kaart, gemaakt door zijn vrouw als aandenken aan deze fietstocht. Rond 16.00 uur ging iedereen weer huiswaarts. Maar niet voordat we Willem en Margreet hebben bedankt voor deze mooie fietstocht.

Groetjes, Gerda Blokker