Saar aan huis en thuiszorg slaan handen ineen

Saar aan Huis’, organisatie voor aanvullende mantelzorg, gaat met verschillende thuiszorgorganisaties in het land samenwerken. Doel is ouderen die thuis wonen nog beter te ondersteunen.
De thuiszorg levert medische hulp, Saar aan Huis biedt ouderen allerlei andere vormen van ondersteuning zoals licht huishoudelijk werk, gezamenlijk koken, boodschappen doen en begeleiding bij doktersbezoek.
Sabine Blom van Assendelft, directeur van Saar aan Huis Nederland: ’De overheid wil dat mensen langer thuis blijven wonen en zelf de regie in handen nemen. Dat lukt vaak niet. Thuiszorgorganisaties hebben het moeilijk door bezuinigingen en personeelstekort. Het is voor hen al een hele opgave om de gevraagde medische zorg te leveren. Tijd voor iets extra’s, is er niet. Die kunnen wij leveren. Mensen krijgen ondersteuning van dezelfde persoon, een ‘Saar’, die met zorg voor ze wordt geselecteerd.’
Saar aan Huis, dat met 24 vestigingen door heel Nederland is vertegenwoordigd, werkt nu samen met zes grote thuiszorgorganisaties: Espria (Midden en Noord-Nederland), Amstelring (Randstad), Thebe-Extra (Midden-Brabant), Florence (Den Haag e.o.) Leef3.nu (Amersfoort e.o.) en Zorgstroom (Zeeland). Sabine Blom van Assendelft: ‘Deze organisaties wijzen hun leden op de mogelijkheden die Saar aan Huis biedt om ze te ondersteunen waardoor ze prettiger zelfstandig kunnen blijven wonen. We bieden niet alleen de oudere zelf ondersteuning aan, maar kunnen ook hun mantelzorgers ontlasten. Bijvoorbeeld door wekelijks een middag voor een demente partner te zorgen waardoor de echtgenoot of echtgenote wat voor zichzelf kan doen.’
Meer hierover lezen?